امروز: چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

اوقات شرعی

گدام
گزارش تفتان ما از فراموشي زندگي چادرنشيني؛

گدام که بعضی گدان و به پارسیوانی پلاس و یا همان سیاه چادر بخشی از فرهنگ و تاریخ مردم بلوچ در نقاط مختلف کشور و از جمله منطقه خاش و سیستان و بلوچستان بوده، که امروزه تقریبا تحت تاثیر شهرنشینی در حال نابودی و فراموشی است.
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲:۱۰
نظارت مجلس؛ سدي محكم و استوار در مقابل قانون گريزي ها/ نماينده مردم شهرستان خاش: نمايندگان نبايد تحت تاثير فشارهاي سياسي جهت
گزارش تفتان ما از نظارت، وظیفه‌ای مقدم بر قانونگذاری در مجلس؛

قانون گذاري و نظارت دو وظيفه و اهرم در مجلس است و مسئله نظارت از قانونگذاري بسيار مهم تر است زيرا تصويب قانون بدون داشتن ضمانت اجرايي اثر بخش نيست و اداي صحيح وظيفه نظارتي مجلس به پويايي، كارآمدي و تشكيل مجلسي مقتدر و با صلابت كمك بسياري مي كند.
پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۶:۳۱
موج جديد بحران بيكاري در جنوب شرق كشور/ كليد حسن روحاني، در قفل بيكاري شكست!
گزارش تفتان ما از سايه شوم فقر و بيكاري بر زندگي مردم؛

چندماه مانده به پایان دولت یازدهم، اما هنوز قفل بیکاری باز نشده است و خانوارها برنامه‌های اشتغالی دولت را احساس نكرده اند و متأسفانه دولت روحاني تاكنون نه‌ تنها برنامه مدونی برای مقابله با بحران بيكاري نداشته بلکه با برخی سیاست‌های غلط اقتصادی بازار کار داخلی را روز به روز با بحران بیشتری مواجه می‌کنند و همواره چرخ زندگي جوانان جوياي كار اين مناطق نمي چرخد.
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹:۰۲
توزيع ۱۶۰۰ بسته لوازم التحرير بين دانش آموزان نيازمند شهرستان خاش/ ريش سفيد طايفه حسين زهي:
گزارش تفتان ما از همت بلند سپاه در راستاي محروميت زدايي مناطق محروم؛

به همت خيران سپاه پاسداران انقلاب اسلامي 1600 بسته لوازم التحرير و نوشت افزار بين دانش آموزان نيازمند و كم بضاعت مناطق محروم شهرستان خاش توزيع شد و خنده بر لبان نيازمندان و محرومين اين شهرستان جاري و دغدغه تهیه لوازم التحرير و نوشت افزار آنان حل شد.
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲:۵۵
خانوارهای روستائی ساکن در روستاي اسپه بخش ایرندگان خاش همچنان از نعمت برق محروم هستند/ پروژه های قابل افتتاح دهه فجر سال ۹۴ هنوز بر زمین مانده اند
گزارش تفتان ما از برقِ نگاه کودکان روستایی چشم به راه روشنایی؛

دولت برای برق رسانی به روستاهای بالای 20 و حتی 10 و 15 خانوار وعده و وعيدهای فراوانی داده است اما گلایه مندی های مردمی نشان از عدم اجراي شدن اين وعده ها دارد که نمونه آن خانوارهای روستائی ساکن در اسپه بخش ایرندگان خاش هستند که از نعمت برق همچنان محرومند و در تاريكي به سر مي برند و برقِ نگاه کودکان اين روستا هنوز چشم به راه روشنايي است.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷:۱۷
مردم با شركت در راهپيمايي ۲۲ بهمن پاسخ محكمي به ياوه گويي هاي ترامپ دادند/ آمريكا هرگز قابل اعتماد نيست
در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان شد:

مسئولین و معتمدين شهرستان خاش در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن گفتند: حضور حماسي و پرشكوه مردم در راهپيمايي عظيم و ميليوني 22 بهمن پاسخ محكم و دندان شكني به ياوه گويي هاي ترامپ و استكبار جهاني بود.
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸:۵۴
شهرستان خاش بر عليه ياوه گويي
در پاسخ به تهدیدات تو خالی آمریکا؛

مردم بيدار، آگاه، با بصيرت و هميشه درصحنه بخش هاي مركزي، نوك آباد و ايرندگان شهرستان خاش امروز به خيابان ها آمدند و ضمن لبيك به فرمايشات گوهربار رهبر معظم انقلاب، پاسخ ياوه گويي ها و سخنان سخيف ترامپ رييس جمهور آمريكا را كوبنده و محكم دادند.
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۰۰
كمك رساني عاشقانه و بي ادعاي بسيجيان؛ التيام بخش دردهاي سيل زدگان خاشي/ بسيجيان به كمك سيل زدگان خاشي شتافتند + تصاوير
گزارش تفتان ما از امدادرساني شبانه روزي بسيجيان به سيل زدگان؛

به دنبال وقوع سيل در شهرستان خاش گروه هاي جهادي بسيج سازندگي اين شهرستان به حالت آماده باش در آمدند و در جهت خدمت رساني به مردم سيل زده شتافتند و با دستانی پر مهر و بي منت از ابتداي وقوع سيل جهت ياري رساندن به مردم و توزيع مواد غذايي در تلاش بودند و دوشادوش مردم براي رفع آثار سيل اقدام كردند و بي ترديد اگر بسیج نبود، چه کسی به داد سیل زدگان خاشي می رسید؟.
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۸:۰۰
پرستار؛ فرشته اي در لباس سفيد زميني/ گفتگويي خواندني با يكي از پرستاران نمونه خاشي كه مهرباني و دلسوزي را سرلوحه كار خود قرار داد
گزارش تفتان ما از شغل پرستاري، هنر ترسيم لبخند بر چهره بيمار؛

ساعت هاي بسيار طولاني بيداري، هديه خوشي هاي زندگي براي آرامش سايرين و انتظار و كار بر بالين بيماران، اين ها همه ساده ترين تعريف فرشتگان سفيد پوش زميني است كه به كار خود عشق و علاقه بسيار زيادي دارند.
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۲:۳۸
 همگامی مردم خاش با ملت ایران برای به ثمر نشستن انقلاب/ مشارکت بزرگان و معتمدان خاش برای به نتیجه رساندن مبارزات انقلابی نقش مهمي دارد
یادی از تاریخ:

مردم فارس و بلوچ و شیعه و سنی شهرستان خاش همگام و متحد با سایر اقشار ملت بزرگ ایران برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نقشی اثر گذار داشته اند.
پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵:۴۳