امروز: جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵

اوقات شرعی

ناقوس انقراض شترداری به صدا درآمد/ طلای سفید بیابان ها درحال محو شدن
گزارش تفتان ما از آغاز یک بحران؛

صنعت شترداری در حال انقراض است و عدم توجه به پرورش اين دام با ارزش در كشور ايران، با وجود ظرفیت‌هاي موجود در این سرزمين، انسان را به یاد ضرب‌المثل معروف «شتر دیدی؛ ندیدی» می‌اندازد چرا كه صدای زیبای کاروان‌های شتر که با ساربان‌های خود به دل کویر می‌زنند، سکوت خشك بیابان‌های برخي از استان هاي كشور را در هم می‌شکند و اين كشور در این صنعت همچنان در مرتبه صفر قرار دارد.
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۵:۲۸
گزارش تفتان ما از پرسه مرگ در جاده هاي سيستان و بلوچستان؛

جاده هاي مواصلاتي خاش به زاهدان، سراوان و ايرانشهر كه از مهمترين جاده هاي جنوب شرق كشور محسوب مي شوند و در ورودي منطقه بلوچستان نيز قرار دارند متاسفانه به علت عرض كم، حجم ترافيك بسيار بالا و وجود آسفالت هاي غيراستاندارد و فرسوده، همواره جان بسياري از هموطنان را در سايه بي تدبيري مسئولان مي گيرد و تاكنون تنها مسئولان با شعارهاي رنگارنگ انتخاباتي به دنبال رفع اين مشكل بودند اما در عمل هيچ اقدامي انجام نشده است.
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸:۳۳
بخش كشاورزي؛ تجلي اقتصادمقاومتي/ مصاديق اصلي اقتصادمقاومتي در بخش كشاورزي چيست؟
گزارش تفتان ما از رابطه مستقيم اقتصاد مقاومتی و بخش کشاورزی؛

شهرستان خاش با توجه به ظرفيت ها و پتانسيل ها، به رنگين كمان كشاورزي سيستان و بلوچستان معروف است و لذا اجراي سياست هاي طرح اقتصادمقاومتي مي تواند در بخش كشاورزي بسيار اثرگذار باشد و اين طرح، در حقيقت يك اقتصاد پويا و روان است كه بايد مسئولان با به كارگيري طرح هاي نوين، زمينه را جهت پايداري اقتصادمقاومتي خصوصاً در بخش كشاورزي فراهم كنند.
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵:۵۰
تخريب نهاد و بنيان اصلي خانواده هدف اصلي انگليس/ امروز فصل مشترك تمام شبكه هاي فارسي زبان ماهواره؛ همان اقدام رضاخان يعني ترويج فرهنگ برهنگي است
گزارش تفتان ما از چکمه های جدید رضاخانی؛

انگليس همواره در پي تخريب و نابود سازي بنيان و نهاد اصلي خانواده است و رضاخان رفت اما انگلیسی که طرح کشف حجاب را بنا کرد جایگزینی برای رضاخان دارد و شبکه های من و تو، بی بی سی فارسی و حدود دویست شبکه فارسی زبان خارجی، رضاخان های امروز ما هستند.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸:۰۰
گلایه مندی شدید مردم خاش از عملکرد نمایندگی ها و فروشندگان گاز مایع/ کم فروشی و گران فروشی محرز و تحویل سیلندر معیوب به مردم/ رييس تعزيرات حكومتي خاش: شهروندان تخلف هاي صنفي را گزارش دهند
گزارش تفتان ما از عدم نظارت در توزيع كپسول گاز مايع در شهرستان خاش؛

اقشار مختلف مردم شهرستان خاش از عملکرد نامعقول و نسنجیده نمایندگی ها، فروشندگان و عوامل توزیع سیلندر گاز مایع در این شهرستان به شدت گلایه مند هستند.
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۸:۳۱
ماجراي
دروغ شاخدار ديگري از رسانه هاي معاند؛

رسانه های غیر حرفه ای معاند همواره در راستاي برهم زدن نظم و آرامش مردمان سيستان و بلوچستان فعال هستند و هميشه با تكرار شگرد ها و تاكتيك هاي "دروغ بزرگ" و جريان سازي هاي كذب، در جهت ايجاد تفرقه و اختلاف ميان مردم و حاكميت نظام گام بر مي دارند تا شايد به اهداف شوم و ننگين خود دست پيدا كنند اما با بصيرت و هوشياري مردم اين مرز و بوم با شكست و نااميدي مواجه مي شوند.
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴:۴۶
شلغم؛ معجزه ي فصل سرما و طبيعي ترين آنتی بیوتیک علیه سرماخوردگی/ برداشت بيش از 13 هزار تن شلغم و هويج در شهرستان خاش
گزارش تفتان ما از شلغم؛ ضد ميكروب براي بدن؛

شلغم محصولي با ارزش اما كمتر شناخته شده است و اين ميوه مقوي در درمان سرماخوردگي و سرفه هاي خشك معجزه گر است و از طبيعي ترين آنتي بيوتيك هاي گياهي به شمار مي رود و به دليل داشتن املاح كلسيم و منيزيم موجود در آن از ابتلا به بيماري هاي خطرناكي مانند سرطان نيز جلوگيري مي كند.
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰:۴۳
 جان دانش آموزان قربانی کمبود اعتبارات!/ وجود ۸۲ مدرسه خشت و گلی در هندوستان کوچک بلوچستان
گزارش تفتان ما از بازی مرگ در مدارس جنوب شرق كشور؛

دانش آموزان سيستان و بلوچستان حتي از داشتن سقفی برای تحصیل محروم هستند و به دلیل عقب ماندگی‌های بر جای مانده از گذشته هنوز امکانات تحصیلی بر سر آنها سایه نینداخته است و اين روزها جان دانش آموزان خاشي نيز در زير سقف هاي لرزان و خشت و گلي مدارس قرباني كمبود اعتبارات و بي تدبيري مسئولان مي شود.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹:۰۵
۵ تن و ۵۰۰ كيلوگرم مواد مخدر از ابتداي امسال تاكنون در شهرستان خاش كشف شد/ سونامی موادمخدر صنعتی، تهدیدی جدي برای خانواده هاي جنوب شرق كشور
گزارش تفتان ما از مواد افيوني؛ تنها سوغات همسایه های مرزی برای استان؛

از ابتدای امسال تاکنون بیش از 5 تن و 500 كيلوگرم مواد مخدر در شهرستان خاش کشف شده است و استان سیستان و بلوچستان همواره به دلیل هم مرزی با 2 کشور افغانستان و پاكستان بهای بسیار سنگینی را در اين خصوص پرداخت ميكند و مواد افيوني كه تنها سوغات اين كشورهاي همسايه است، هميشه جوانان بسيار زيادي را به تباهي و نابودي مي كشاند.
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹:۲۸
هيچ موردي از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان خاش گزارش نشده است/ شهروندان مرغ زنده خريداري نكنند
تفتان ما گزارش مي دهد؛

رييس اداره دامپزشكي شهرستان خاش گفت: تاکنون هیچ مورد مثبتي از بیماری آنفلوانزای پرندگان در شهرستان خاش مشاهده نشده و شهروندان می توانند با خیال راحت فرآورده های مرغی و تخم مرغ را از مراكز مجاز و تحت نظارت دامپزشكي تهيه و مصرف كنند و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.
یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵:۵۰