امروز: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

اوقات شرعی

سيستان و بلوچستان؛ مهد سوزن دوزي و صنايع دستي ايران/ فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات سوزندوزان خاش راه اندازی می شود
گزارش تفتان ما از سوزن دوزی، هویت و شناسنامه فرهنگی جنوب شرق كشور؛

سيستان و بلوچستان؛ مهد سوزن دوزي و صنايع دستي ايران است و هنر زيبا و تاريخي سوزن دوزي زنان اين مرز و بوم، بيانگر هويت و شناسنامه فرهنگي آنان است و اكثر زنان اين مناطق با اين هنر براي خود منبع مالي راه اندازي كردند و با آن سرگرم هستند.
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶:۴۳
رنج محرومیت و فقر بر پیکره جامعه روستایی خاش نمایان است/ روستاهاي شهرستان خاش بي بهره از امكانات اوليه و لوله كشي آب
گزارش تفتان ما از محرومیت تنها دارایی مردم منطقه سرحد؛

آثار خستگی، محجوری، رنجوری، محرومیت، فقر، معلولیت و ناتوانی در کسب و کار و تامین معاش بر پیکره روستائیان شهرستان خاش نمایان است و بر تعداد اين معضلات روز به روز افزوده مي شود و اوج محروميت نيز بيشتر از قبل شده است.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸:۴۷
تنگی معاش و وضعیت سخت زندگی درجنوب شرق كشور/ افزايش مصرف مواد مخدر، عدم اشتغال و بيكاري سبب اختلافات و نزاع هاي قومي و طايفه اي در سيستان و بلوچستان شده است
گزارش تفتان ما از رنج محرومیت و عدم توجه دولت به سيستان و بلوچستان/

دشواری و تنگی در تامین معیشت و وضعیت سخت برای گذران زندگی در شهرهای جنوب شرق كشور نگاه پر مهر دولتمردان را به این منطقه محروم و اما پر ظرفیت مطالبه می کند اما مسئولان چشمان خود را بر اين استان پهناور بسته اند و هيچ توجهي ندارند.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷:۵۶
شهرستان خاش در عاشورای پسر فاطمه(س) به سوگ نشست

شهرستان خاش درغم اندوه شهادت سید وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالحسین (ع) و 72 یار باوفایش با برپایی آیین های باشکوه عزاداری در روز عاشوراي حسيني به سوگ نشست و خاشي ها همه آمدند تا نشان دهند که مظلومیت پسر فاطمه(س) نقطه اشتراک سینه‌های به سوگ نشسته سالار شهیدان است و مردم اين شهرستان در اين روز در سوگ امام حسين(ع) اشك ماتم ريختند.
یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸:۰۰
همه بازاريان و كسبه اهل سنت خاش به حرمت و احترام اباعبدالله الحسين(ع) مغازه ها و صنوف خود را در روزهاي تاسوعا و عاشورا تعطيل كردند + تصاوير

تمامي بازاريان و كسبه اهل سنت شهرستان خاش به حرمت و احترام اباعبدالله الحسين(ع) مغازه ها و صنوف خود را در روزهاي تاسوعا و عاشورا تعطيل كردند و معتقدند در اين روزها كار و كاسبي بركتي ندارد.
یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱:۴۰
سپاه محور امنیت و آرامش در جنوب شرق كشور/ امنيت مراسمات محرم خاش بر عهده بيش از ۲ هزار بسيجي شيعه و سني دلداده امام حسين(ع) بود
گزارش تفتان ما از امنیت مراسم‌ عزاداری؛ ماموريت و رسالت اصلي سپاه؛

سپاه محور امنیت و آرامش در جنوب شرق كشور است و اين ارگان در ایجاد امنیت پایدار و اقتدار ملی نقش بي بديل و بسزايي دارد و در ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان امام حسين(ع) نيز با حضور بالغ بر 2 هزار بسيجي شيعه و سني دلداده امام حسين(ع) امنيت مراسمات محرم توسط نهاد مردمي و انقلابي سپاه در شهرستان خاش تامين شده است.
یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰:۲۸
شهرستان خاش يكپارچه غرق در عزا و ماتم شد/ اجتماع عظيم و گسترده عزاداران خاشي در روز تاسوعاي حسيني
همزمان با فرارسیدن یَومُ العَباس و تاسوعای حسینی؛

شهرستان خاش همزمان با فرارسيدن تاسوعاي حسيني يكپارچه غرق در عزا و ماتم شد و اجتماع عظيم و پرشور مردم اين شهرستان در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد.
شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵:۰۰
هشت سال دفاع مقدس سند حقانیت جمهوری اسلامی است/نسل آینده جمهوری اسلامی نسلی حسینی و انقلابی باشد
گزارش تفتان ما از هشت جنگ حق عليه باطل؛

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس شناخته می شود یکی از طولانی ترین جنگ هایی است که بعد از جنگ ویتنام به مدت هشت سال طول کشیده است و شاید یکی از علت های آن این باشد که خصومت و اختلاف امام خمینی و صدام به اندازه ای زیاد شد که خود مسبب اختلافات مرزی گشت در این بین،این جنگ پس از هشت سال با قبول آتش بس دو طرفه و با به جا گذاشتن یک میلیون تلفات به پایان رسید .
جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶:۱۵
شهادت پدر رييس اداره فرهنگ و  ارشاد خاش دليل افت تحصيلش/ از استفاده كيسه های
گزارش تفتان ما از خاطرات دانش آموزان ديروز و مسئولان امروز؛

به مناسبت فرا رسیدن ماه مهر و بازگشايي مدارس، پايگاه خبري تحليلي تفتان ما به سراغ برخي از مسئولان شهرستان خاش رفته تا سوالاتي در خصوص دوران تحصيل و خاطراتشان را جويا شود.
جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵:۱۲
محرم؛ بهار ترويج حرگت انقلابي و استكبار ستيزي/ اهل سنت به امام حسين(ع) و اهل بيت عصمت و طهارت(ع) ارادت ويژه و خاصي دارند
علماء و روحانيون شیعه و سنی شهرستان خاش در گفت و گو با تفتان ما؛

ماه محرم؛ بهار ترويج ايمان و حركتي انقلابي و استكبار ستيزي برگرفته از قيام مقدس كربلا امام حسين(ع) و در حقيقت مظهر رشادت، شجاعت، حماسه آفريني و جوانمردي اباعبدالله الحسين(ع) است.
پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲:۱۸