امروز: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

اوقات شرعی

صنايع كوچك؛ علاج مشكلات اقتصادي و اشتغال جامعه/ صنایع کوچک سيستان و بلوچستان چشم انتظار تسهیلات و حمايت مسئولان هستند
گزارش تفتان ما از صنايع كوچك؛ بهترين راهكار براي تحقق شعار سال؛

مقام معظم رهبری علاج مشکلات اقتصادی را توجه مسؤولان به واحدهای تولیدی کوچک می‌دانند و همین صنایع کوچک و متوسط است که در متن جامعه اشتغال ایجاد می‌کنند اما به دلیل نداشتن بودجه در انتظار تسهیلات بانکی دولت هستند.
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵:۲۵
وقتی دلال بجای دولت خریدار گندم می شود/ واردات بی رویه دولت، کمر کشاورزان را شکست
گزارش تفتان ما از مشکلات گندم در بازار بورس؛

با وجود اینکه طرح خرید تضمینی گندم به عنوان حمایت از گندم‌کار در دستور کار دولت است اما دلالان مانند همیشه این محصول پر زحمت و با ارزش را با قیمت بسیار اندک خریداری می کنند و در بازار سیاه با قیمتی چند برابر به فروش می رسانند و گندم کاران از فعالیت گسترده دلالان در غفلت دستگاه‌های ناظر دولتی گله‌مند هستند.
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶:۰۰
سالانه چهار هزار تن انگور در بخش مرکز خاش برداشت می شود
مدیر جهاد کشاورزی بخش مرکزی خاش:

مدیر جهاد کشاورزی بخش مرکزی خاش گفت: سالانه حدود چهار هزار تن انواع انگور از باغ های این بخش برداشت و روانه بازار مصرف می شود.
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶:۰۰
رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲:۱۶
عاقبت قرارداد ننگین توتال به کجا رسید؟/ این قرارداد کلاه گشادی را بر سر ایران اسلامی گذاشت
گزارش تفتان ما از ورود توتال به مهم‌ترین میدان نفتی ایران

قرارداد ننگین توتال که با شرکت فرانسوی منعقد شده است در همان روزهای ابتدایی صدای بسیاری از مسئولان را در خصوص اما و اگر این قرارداد در آورده بود و در خصوص آن توضیحات غیر واقعی و پوچ دادند اما اکنون با گذشت چند مدت از امضای این قرارداد، عاقبت آن به کجا رسیده که باید مسئولین وزارت نفت به این سوال پاسخ دهند.
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵:۵۵
قاچاق انسان در محورهاي مواصلاتي سيستان و بلوچستان بازهم حادثه آفرید/ کشته و مجروح شدن ۲۳ نفر + تصاوير
وقتی رویای مهاجرت به ایران کابوس می شود؛

براساس آمار و اخبار بيشترين حوادث رانندگي ناشي از سرعت زياد، حمل مواد سوختي و اتباع بيگانه در محورهاي مواصلاتي زاهدان- خاش، خاش - سراوان و همچنین محورهای فرعی سراوان منتهی به مرز رخ می دهد كه در نهایت منجر به سوختن قاچاقچیان یا افراد بی گناه دیگر می شود و تلفات جاني و مالي بسياري را بر زمين ميگذارد.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴:۴۷
طرح آمایش سرزمین نقشه راهی برای توسعه سیستان و بلوچستان است/ ضرورت ساماندهی و توسعه حمل و نقل ریلی و دریایی جنوب شرق
گزارش تفتان ما از پیشرفت سیستان و بلوچستان در گرو برنامه ریزی هدفمند

طرح آمایش سرزمین زمینه برنامه ریزی منطقه ای و استانی را به شکل بهتر فراهم می کند و این طرح نقشه راهی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان است.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰:۵۲
عدم حمایت مالی، بزرگترین چالش پیش‌روی ورزش سیستان و بلوچستان است/ دولت دوازدهم باید به نیازهای ورزشکاران و جوانان محروم توجه کند
قهرمان مسابقات جهانی و پیشکسوت ورزش خاش:

قهرمان مسابقات جهانی و پیشکسوت ورزش شهرستان خاش گفت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک مجموعه بزرگ و حامی جوانان و ورزشکاران باید با تمام توان و قوت برای جامعه هدف خود کار کند که در همین حوزه توجه به نیازهای جامعه هدف این وزارتخانه در خاش باید مورد در اولویت باشد تا استعدادهای جوانان و قشر ورزشکار شکوفا شود.
یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲:۰۶
اکثر وزرای پیشنهادی دولت، امتحان خود را با عملکردی ضعیف پس داده اند
نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس:

نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیران قبلی دولت دارای نقاط ضعف و قوت بوده اند گفت: اکثر وزرای جدید پیشنهادی دولت از دوره قبل بوده و امتحان خود را با عملکرد ضعیف شان پس داده اند لذا بهتر می بود که رئیس جمهور به وعده های داده شده عمل می کردند و افرادی توانمند را معرفی می کردند و در همین راستا مردم اهل سنت بعنوان حامیان دولت گلایه مندند.
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰:۵۵
دهستان سنگان خاش؛ مهد انار جنوب شرق كشور/ یاقوت سرخ از کمبود صنایع فرآوری در سيستان و بلوچستان رنج می برد
گزارش تفتان ما از انار، ميوه سرزندگی و جاودانگی

دهستان سنگان خاش؛ مهد توليد و كشت محصول انار در جنوب شرق كشور است که انار آن بسیار معروف و دارای کیفیت بالا و بسيار شيرين و خوشمزه است و یکی از محصولاتی است که قسمت زیادی از صادرات باغی جنوب شرق را به خود اختصاص داده اما متاسفانه همچنان ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری برای آن در استان مورد غفلت واقع شده است.
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸:۵۶