امروز: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

اوقات شرعی

سيستان و بلوچستان؛ مهد سوزن دوزي و صنايع دستي ايران/ فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات سوزندوزان خاش راه اندازی می شود
گزارش تفتان ما از سوزن دوزی، هویت و شناسنامه فرهنگی جنوب شرق كشور؛

سيستان و بلوچستان؛ مهد سوزن دوزي و صنايع دستي ايران است و هنر زيبا و تاريخي سوزن دوزي زنان اين مرز و بوم، بيانگر هويت و شناسنامه فرهنگي آنان است و اكثر زنان اين مناطق با اين هنر براي خود منبع مالي راه اندازي كردند و با آن سرگرم هستند.
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶:۴۳
سپاه محور امنیت و آرامش در جنوب شرق كشور/ امنيت مراسمات محرم خاش بر عهده بيش از ۲ هزار بسيجي شيعه و سني دلداده امام حسين(ع) بود
گزارش تفتان ما از امنیت مراسم‌ عزاداری؛ ماموريت و رسالت اصلي سپاه؛

سپاه محور امنیت و آرامش در جنوب شرق كشور است و اين ارگان در ایجاد امنیت پایدار و اقتدار ملی نقش بي بديل و بسزايي دارد و در ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان امام حسين(ع) نيز با حضور بالغ بر 2 هزار بسيجي شيعه و سني دلداده امام حسين(ع) امنيت مراسمات محرم توسط نهاد مردمي و انقلابي سپاه در شهرستان خاش تامين شده است.
یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰:۲۸
هشت سال دفاع مقدس سند حقانیت جمهوری اسلامی است/نسل آینده جمهوری اسلامی نسلی حسینی و انقلابی باشد
گزارش تفتان ما از هشت جنگ حق عليه باطل؛

جنگ عراق با ایران که در ایران با نام جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس شناخته می شود یکی از طولانی ترین جنگ هایی است که بعد از جنگ ویتنام به مدت هشت سال طول کشیده است و شاید یکی از علت های آن این باشد که خصومت و اختلاف امام خمینی و صدام به اندازه ای زیاد شد که خود مسبب اختلافات مرزی گشت در این بین،این جنگ پس از هشت سال با قبول آتش بس دو طرفه و با به جا گذاشتن یک میلیون تلفات به پایان رسید .
جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶:۱۵
شهادت پدر رييس اداره فرهنگ و  ارشاد خاش دليل افت تحصيلش/ از استفاده كيسه های
گزارش تفتان ما از خاطرات دانش آموزان ديروز و مسئولان امروز؛

به مناسبت فرا رسیدن ماه مهر و بازگشايي مدارس، پايگاه خبري تحليلي تفتان ما به سراغ برخي از مسئولان شهرستان خاش رفته تا سوالاتي در خصوص دوران تحصيل و خاطراتشان را جويا شود.
جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵:۱۲
مباهله؛ داستان امضای حقانیت پیامبر(ص) بود/ مباهله، سند عظمت اهل بیت (ع)

نتیجه مباهله، بسیار سخت و هولناک است و چه بسا به از بین رفتن و نابودی دروغ گو، بینجامد. پیامبر(ص) کسانی را با خود به میدان مباهله آورد که عزیزترین افراد و جگرگوشه‌های او بودند. این خود، نشان عمق ایمان و اعتقاد پیامبر(ص) به درستی دعوتش می‌باشد که با جرأت تمام، نه تنها خود، بلکه خانواده‌اش را در معرض خطر قرار می‌دهد.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳:۰۳
پارادوکس حقوق و بشر در تراژدی میانمار
یادداشت: مجتبی شجاعی - بخشدار مرکزی خاش

عکس‌ها و فیلم‌های منتشر شده از آنچه این روزها در میانمار بر سر مردان و زنان و کودکان بی دفاع و بی گناه میانماری می‌آید نشان می‌دهد که عمق فاجعه تا کجاست و سکوت جامعه حقوق بشری تا چه حد تلخ و گزنده و خفت‌بار است.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳:۰۵
بازار نوشت افزار ايران؛ در آستانه بازگشايي مدارس همچنان در انحصار چيني ها/ مسئولان در خواب ناز و جولان لوازم التحرير خارجي و غربي در بازار + تصاوير
گزارش تفتان ما از تن پوش ذهنیت دانش آموزان ایرانی با نقوش هالیودی؛

بازار نوشت افزار ايران؛ در سايه غفلت و عدم نظارت مسئولان دولت روحاني در آستانه بازگشايي مدارس همچنان در انحصار چيني هاست و در واقع ستاره های چینی همچنان در آسمان لوازم التحریر و نوشت افزار ایران می درخشند و اسطوره‌ های تقلبی روی نوشت ‌افزار ایرانی جا خوش کرده و نوشت‌افزارهاي خارجي و غربي با طعم تجمل و تصاوير مستهجن برروي ويترين مغازه ها خودنمايي مي كند.
پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲:۱۵
عيد سعید قربان؛ جلوه گاه تقرب مسلمانان به پروردگار در سايه بندگي/ عيد قربان؛ عيد بندگي و عبوديت معبود حق تعالي است
گفت و گوي تفتان ما با برخي از علماء و روحانيون شهرستان خاش؛

عيد سعید قربان؛ جلوه گاه تقرب مسلمانان به پروردگار در سايه بندگي و عبوديت است و روز قرباني كردن هواهاي نفساني و شيطاني است.
جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱:۰۹
عيد سعيد قربان شاهكار حضرت ابراهيم خليل(ع) در ذبح و قرباني نفس/ عید قربان روز رسیدگی و كمك به مستضعفان است
يادداشت/ به قلم علیرضا هاشمی فر؛

عيد سعيد قربان شاهكار حضرت ابراهيم خليل(ع) در ذبح و قرباني نفس و روز جدایی از دنیا و پیوستن به پروردگار است عید قربانی کردن تمایلات نفسانی و جلب رضایت پروردگار و نیز کسب بهشت است.
جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶:۴۰
نابودی آثار تاریخی  شهرستان خاش در مقابل چشمان مردم و در خواب غفلت مسئولان
تلنگر به مسئولان/

آثار تاریخی و مکانهای منحصربفرد فرهنگی برجای مانده از گذشتگان در مقابل چشم مردم و در خواب غفلت مسئولان و بی تدبیری ها در حال تخریب و به فراموشی سپردن هستند.
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶:۴۷