۰

هنگام وقوع سرقت چه باید کرد/ از اطلاع به پلیس تا عدم ورود به صحنه جرم

رئیس پلیس پیشگیری ناجا درباره اقدامات شهروندان پس از وقوع سرقت، وظیفه پلیس درباره کشف جرم و دستگیری مجرم سخن گفت.
هنگام وقوع سرقت چه باید کرد/ از اطلاع به پلیس تا عدم ورود به صحنه جرم
به گزارش سرویس حوادث تفتان ما،سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا ، در مورد اقداماتی که باید بعد از وقوع سرقت- به خصوص در حوزه منازل و اماکن- انجام داد، اظهار داشت: در گام اول شهروندان باید وقوع سرقت را به پلیس اطلاع‌رسانی کنند. 
رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: بعد از اطلاع‌رسانی به پلیس، شهروندان باید از ورود به صحنه جرم پرهیز کنند چرا که آثار،‌ علائم و مدارک جرم در صحنه وجود دارد و پلیس می‌تواند آنها را تشخیص داده و برای دستگیری مجرم از آن استفاده کند.
این مقام ارشد نیروی انتظامی به وجود دوربین در برخی اماکن اشاره و بیان داشت: حافظه دوربین موجود در محل سرقت یا اطراف آن بنا به دستور مقام قضایی در اختیار ضابطین قرار می‌گیرد؛‌ پلیس حافظه را کنترل کرده و بعد از شناسایی، مجرمی را که اقدام به این کار کرده، دستگیر خواهد کرد.
سردار شریفی با بیان این مطلب که قبل از مردم، پلیس حواسش جمع بوده و در هر جایی که جرمی به وقوع بپیوندد دنبال کشف جرم است،‌ خاطرنشان کرد: پلیس وظیفه دارد برای کشف جرم هر آنچه را که می‌تواند به وی کمک کند جمع آوری کرده و بعد از کسب تکلیف از مقام قضایی، برابر دستور اقدام کند.
انتهای پیام/فارس
دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 438132
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *