۰

کاربردهای «پرده آمنیوتیک جنین» / آغاز تولید انبوه تا 4 ماه آینده

مسئول پروژه پانسمان بیولوژیک گفت: پرده آمنیوتیک در درمان زخم‌های مزمن و حاد دیابتی، بهبود و درمان سوختگی‌های درجه 2 و 3، زخم‌هایی که با فشار ایجاد می‌شود و همچنین تسریع روند بهبود پوست در بیماران EB کاربرد دارد.
کاربردهای «پرده آمنیوتیک جنین» / آغاز تولید انبوه تا 4 ماه آینده
به گزارش سرویس بهداشت و سلامت تفتان ما،رکسانا زواری مسئول پروژه پانسمان بیولوژیک  گفت: پرده آمنیوتیک داخلی‌ترین مجاور مایع آمنیوتیک و جنین است. این پرده غنی و سرشار از فاکتور رشد است و همچنین دارای ویژگی‌هایی همچون خواص ضد میکروبی، کاهش عفونت، خاصیت ضدالتهابی و کاهش درد در محل زخم است.
وی افزود: این یک نوع پانسمان عادی و مفید زیستی و مانند یک چسب زخم است که قابلیت استفاده برای هر فردی را دارد.
زواری، کاربردهای پرده آمنیوتیک را این چنین ذکر کرد: درمان زخم‌های مزمن و حاد دیابتی، بهبود و درمان سوختگی‌های درجه 2 و 3، زخم‌هایی که با فشار ایجاد می‌شود و همچنین تسریع روند بهبود پوست در بیماران EB.
مسئول پروژه پانسمان بیولوژیک اضافه کرد: یکی از وسیع‌ترین کاربردهای پرده آمنیوتیک در جهان در حیطه جراحی‌های چشم و قرنیه است؛‌ همچنین در جراحی عروق، ترمیم فتق کاربرد دارد. از این پرده در درمان بیماری‌های ارتوپدی،‌ التهاب تاندون و کف پا استفاده می‌شود.
وی، حیطه دندانپزشکی،‌ گوش و حلق و بینی،‌ ترمیم لثه را نیز جزو حیطه‌هایی دانست که این پرده در درمان آنها موثر واقع می‌شود.
زواری گفت: برای استفاده از این پرده در درمان بیماری‌ها، از نظر تکنیکی به روز هستیم و با جدیدترین متد جهانی پیش می‌رویم. بانک خون بند ناف رویان این مزیت را ایجاد کرد که با تعدادی از بیمارستان‌ها در تماس است و نمونه پرده آمنیوتیک را جمع‌آوری می‌کند.
مسئول پروژه پانسمان بیولوژیک گفت: محصولات متفاوتی از پرده آمنیوتیک و با توجه به نیاز پزشک ارائه می‌شود. هم اکنون در مرحله کسب مجوز و استانداردها هستیم و تا 3 الی 4 ماه دیگر در سطح کشور این محصول را به صورت گسترده به بیمارستان‌ها عرضه می‌کنیم.
زواری گفت: هم اکنون بیمارستان مطهری در بحث سوختگی و بیمارستان مدرس در زمینه زخم پای دیابتی، همچنین پژوهشکده رویان در زمینه بیماران EB با این طرح در ارتباط هستند.
انتهای پیام/
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب: 439066
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *