۰
فرمانده حوزه كوثر خواهران ناحيه مقاومت بسيج سپاه خاش:

حجاب میزان سنجش عبودیت بندگان خداست/ حفظ حجاب و عفاف از ضروریات پیشرفت جامعه است

فرمانده حوزه كوثر خواهران ناحيه مقاومت بسيج سپاه شهرستان خاش گفت: حجاب میزان سنجش عبودیت بندگان خداست و حجاب، پوششی بیرونی و عفت، هم پوشش بیرونی و هم پوشش درونی است.
حجاب میزان سنجش عبودیت بندگان خداست/ حفظ حجاب و عفاف از ضروریات پیشرفت جامعه است
مطهره خمر در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بيان اينكه طبق آموزه هاي دين مبين اسلام و قرآن كريم بدحجابي خلاف قانون است، اظهار كرد: زنان به عنوان رکن اصلی هر خانواده در ترویج فرهنگ اسلامی و تربیت فرزندان نقش پر رنگی  دارند و تشویق فرزندان به حفظ حجاب خود اولین حرکت موثر در تربیت اسلامی است.
 
وی با اشاره به تاکید سخنان رهبرمعظم انقلاب  بر برخورد قاطع با مجرمان، بیان کرد: رعايت حجاب و عفاف امر به عروف است و اجرای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل قانون اساسی و دفاع از امر به معروف و نهی از منکر است.
 
خمر با بيان اينكه عفاف ریشه و سرچشمة حجاب است، گفت: حجاب، پوششی بیرونی است؛ ولی عفت، هم پوشش بیرونی و هم پوشش درونی است.
 
وي خاطرنشان كرد: حجاب می تواند ریایی، تحصیلی، ظاهری و یاغیره اختیاری باشد؛ ولی عفت، یک خصلت و ارزش اختیاری است.
 
فرمانده حوزه كوثر خواهران ناحيه مقاومت بسيج سپاه شهرستان خاش با بيان اينكه نگاه اسلام به زن همراه با حرمت و کرامت است، تصريح كرد: دين مبين اسلام در بدو پیدایش، زنان را از اسارت فرهنگ جاهلی نجات داد و قدر و  منزلت و شخصیت انسانی از دست رفتة آنان را در فرهنگ جاهلی مرد سالار احیاء کرد.
 
وي افزود: حضرت زهرا(س) در عین آن که حجاب کامل را رعایت می‏کرد، حجاب را پرده‏نشینی و انزوای زنان نمی‏دانست، بلکه شواهد بسیاری وجود دارد که آن حضرت حجاب را هرگز دست و پاگیر و مانع تلاش‏های اجتماعی و سیاسی نمی‏دانست. از این رو، در عرصه‏های مختلف اجتماعی و سیاسی شرکت فعّال داشت.
 

 
خمر اذعان كرد: چادر طبق فرمایش مقام  رهبری حجاب برتر است اما هر نوع پوششی که  برجستگی های بدن انسان را پوشش دهد و حجاب است اما چادر حجاب برتر است زیرا پوشانندگی بیشتری دارد.
 
وي بيان كرد: خانواده با نوع پوشش خود می‌تواند اولین گام در فرهنگ سازی حجاب برای دختران و زنان باشد و  در مدارس نیز می‌توان آنان را باخطرات بدحجابی و بی‌حجابی آگاه کرد و  احیای امر به معروف ونهی ازمنکر، رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ساختار فرهنگ اجتماعی مردم نقش مهمی دارند.
 
خمر اظهار كرد:آثار سوء بی حجابی می تواند افتادن در دام هاو وسوسه های شیطانی و در نهایت سقوط انسان از ارزشهای انسانی و در نهایت دور شدن از اصل خویش باش دو پیامدهای آن تضعیف اعتقادات دینی در جامعه، اختلالات روحی و روانی، تزلزل نهاد خانواده، جلب نگاه های شیطانی،  ایجاد ناامنی و سلب آرامش زنان، است.
 
انتهاي پيام/
يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 440103
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *