۰
دادستان عمومي و انقلاب خاش:

مسائل اقتصادی سبب افزايش آسيب اجتماعی شده است/ سرقت سیم های برق معضلی جدی در شهرستان خاش

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان خاش گفت: مسائل اقتصادی سبب افزايش آسيب اجتماعی شده است و تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم به کاهش اين آسيب ها کمک می کند.
مسائل اقتصادی سبب افزايش آسيب اجتماعی شده است/ سرقت سیم های برق معضلی جدی در شهرستان خاش
به گزارش  تفتان ما، رضا حكمتيان در کمیسیون حقوقی و عمرانی شورای شهر و کارگروه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خاش، اظهار كرد: بايد برای حل مشکلات گام به گام پیش برویم و قطعاً با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده می توانیم از بار مشکلات بکاهیم.

وي با اشاره به مشكلات و معضلات شهري، تصريح كرد: در مسائل مختلف ترافیکی، بهداشتی، روشنایی معابر و مقابله با تخلفات رهاسازی فاضلاب در جهت رعایت حقوق شهروندان بر حسب قانون عمل خواهیم کرد.

حكمتيان با بيان اينكه مسئله کمبود شدید آب و کاهش سفره های زير زميني بسيار مهم است، گفت: فرسودگی شبکه های آب رسانی و وجود چشمه های آب ناشی از ترکیدگی لوله ها معضلی حياتي در شهر است که معضل رهاسازی فاضلاب را تشدید می کند.

مقابله با تخلفات در حوزه های مختلف به کاهش مشکلات ادارات کمک می کند
رئیس دادگستری شهرستان خاش نيز در ادامه اين جلسه، اظهار كرد: مشکلات ادارات در مباحث مختلف در شورای پیشگیری استان قابل پیگیری است كه این مسئله مهم از طریق دادگستری اقدام خواهد شد.

علي مهربان فر تصريح كرد: تشکیل کمیسیون ها و مقابله با تخلفات در حوزه های مختلف به کاهش مشکلات ادارات کمک می کند چرا كه با یک تصمیم جمعی گره از مشکلات باز می شود.

مجموعه بسیج در راستاي کاهش معضلات و آسيب هاي اجتماعي آماده است
فرمانده سپاه شهرستان خاش نيز در ادامه اين نشست، گفت: اولویت بندی مشکلات در حل آنها موثر است.

سرهنگ پاسدار حسن فضلی تصريح كرد: مجموعه بسیج در اختیار دستگاه ها بوده و در راستاي كاهش مشكلات و آسيب هاي اجتماعي آماده هرگونه كمك است.

تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم به کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند
 دبیر ستاد پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان و عضو شورای شهر خاش در ادامه، اظهار كرد: تشکیل شورای حقوقی و ستاد پیشگیری از وقوع جرم به کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی کمک می کند.

محسن قلندرزهی با تاكيد بر اينكه بايد با همکاری و هم اندیشی و تعامل دستگاه قضایی و امنيتي باید بهترین خدمات را به مردم ارائه شود، تصريح كرد: در هر دوره 45 روزه تلاش می کنیم نتیجه تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات را رصد کنیم.

آسیب شناسی مشکلات و معضلات در گرو مشارکت و همدلی میسر است
رئیس شورای شهر خاش نيز در ادامه با بيان اينكه اهمیت تعامل و هم فکری اقشار جامعه با مسئولان بسيار مهم است، گفت: هر چه ميان مسئولان دستگاه های مختلف اتحاد و یکپارچگی برقرار باشد به موفقیت دستگاه ها و ارائه خدمت شایسته به مردم كمك مي كند.

بهزاد بهادری افزود: ساماندهی بافت های فرسوده، تعریض معابر، جلوگیری از رهاسازی فاضلاب و رعایت بهداشت در جامعه، تامین روشنایی معابر و حل شدن معضلات ترافیکی از مهمترين مسائلي است كه بايد پيگيري شود.

وي ادامه داد: آسیب شناسی مشکلات و معضلات در گرو مشارکت و همدلی و همکاری میسر است و لذا بايد با كار كارشناسي اين معضلات حل شود.

بهادري خاطرنشان كرد:  فرهنگ سازی احترام به حقوق شهروندان در مسائل پرداخت عوارض و رانندگی در شهر و حفظ فضای سبز و نگهداری از اموال عمومی، کنترل و نظارت بر قیمتها و پیشگیری از گرانی در راستاي حل مشکلات مردم و پیشگیری از وارد شدن خسارت به جامعه بايد مورد توجه قرار گيرد.

بايد صنوف مزاحم و فروشندگی های ضایعاتی ساماندهي شوند
رئیس شورای شهرستان خاش نیز در ادامه اين نشست گفت: تعامل سازنده ميان شورا و شهرداری و حوزه قضائی، شورای تامین و دستگاههای اجرائی اقدامی ارزشمند برای حل و کاهش دادن مشکلات است.

عیدمحمد قلندرزهی تاكيد كرد: بايد صنوف مزاحم و فروشندگی های ضایعاتی از سطح شهر جمع آوري و ساماندهي شوند و معضل رهاسازی فاضلاب كه سبب تخریب معابر و شیوع انواع بیماری ها می شود با حمایتهای دستگاه قضایی و بهداشت پيگيري و با متخلفان برخورد شود.

وي  با اشاره به  مشکلات مردم شهر خاش و بخش های نوک آباد و ایرندگان، افزود: ساماندهی سایت زباله ارتش و تفکیک زباله ها از مبداء، مقابله با رها کنندگان فاضلاب و ضایعات مرغ و دام و جمع آوری و ساماندهی دستفروشان و پیشگیری از سد معابر و نظارت بر کشتار شتر و دام های دیگر، تامین روشنایی معابر، اصلاح شبکه های برق و آب، برخورد قاطع با سارقان برق و احشام، تامین پزشکان و دندانپزشک، هماهنگی دستگاههای حفار با شهرداری، ساماندهی سرعت گیرها با کار کارشناسی شده در شورای ترافیک از مهمترين مطالبات مردمي اين شهرستان است.

گرانی ها در خاش بی‌داد می کند
عضو شورای شهر خاش نيز در ادامه اين نشست با تاکید بر اهمیت تعامل دستگاهها برای خدمت به مردم، گفت: شهرداری و شورا و سایر دستگاههای اجرایی با کمترین اعتبارات به مردم خدمت می کنند.

ایوب کرد افزود: ساماندهی تیرهای برق در معابر، اصلاح شبکه های فرسوده آب و برق، نصب سرعت گیرهای استاندارد و کاهش دادن سرعت گیرها در شهر از مهمترين درخواست هاي مردمي است.

وي تصريح كرد: تخریب مکان های فرسوده و مخروبه که محل وقوع انواع جرم بوده در کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی در شهر لازم است.

كرد با بيان اينكه گرانی ها در خاش بی‌داد می کند، ادامه داد: باید اهرم های نظارتی و کنترلی در این شهرستان تشدید شود.

وي اهمیت قیمت گذاری کالاها در مکانهای صنفی را متذکر شد و بیان کرد: با توجه به اینکه عنوان سازمانی اداره آب شهری آب و فاضلاب است لذا انتظار داریم بر حسب تکلیف و وظیفه به مبحث ساماندهی فاضلاب ورود پیدا کند.

اعتبارات جرائم ترافیکی بايد  به حساب شهرداري ها واريز شود
شهردار خاش در ادامه اين نشست، گفت: ساماندهی سکونت های غیر رسمی، نصب دوربین های ترافیکی و تعامل دستگاههای حفار با شهرداری در جهت خدمت رسانی شایسته به مردم بسيار ضروري و مهم است.

عبدالمجید تمندانی تصريح كرد: اعتبارات جرائم ترافیکی و غیره پس از اخذ شدن از خزانه به حساب شهرها بیاید تا در هر شهر برای مردم هزینه شود.

برای 250 واحد متخلف صنفي در خاش پرونده تشکیل شده است
رئیس اتاق اصناف خاش در ادامه اين نشست، اظهار كرد: در مسئله گرانی ها کاسبان خاش گناهی ندارند و بايد معضل آن را باید در مرکز کشور جستجو کرد.

 نور احمد هاشمزهی گفت: مسئله مهم نظارت بر قیمت ها و ساماندهی بر صنوف آلاینده در دستور کار اتاق اصناف است و دستگاه های دیگر برای کنترل قیمتها و مبارزه با تخلفات دخیل هستند.

وی افزود: چهار هزار بازدید از اصناف در 9 ماهه اخیر انجام و برای 250 واحد متخلف پرونده تشکیل شده است.

سرقت سیم های برق معضلی جدی در مسیر خدمت رسانی به مردم است
رئیس اداره برق شهرستان خاش نيز در ادامه اين نشست، گفت: تامین روشنایی معابر و تامین برق منازل مردم حق مردم و وظیفه اداره برق است.

قدرت شهیکی خاطرنشان كرد: سرقت سیم های برق معضلی جدی در مسیر خدمت رسانی به مردم است که تلاش می کنیم این نقص هم رفع شود.

کمبود اعتبارات ضعفی بزرگ در مسیر خدمت رسانی به مردم است
مدیر آب و فاضلاب شهری خاش در ادامه، گفت: در مسئله مهم اصلاح شبکه ها و ساماندهی کنتورهای آب و مقابله با تخلفات رها سازی فاضلاب تلاش می کنیم نواقص را رفع کنیم.

فرامرز شاکری افزود: کمبود اعتبارات ضعفی بزرگ در مسیر خدمت رسانی به مردم است و اين مسئله سبب كندي در روند اجراي پروژه هاي آب شهري مي شود.

اتباع بیگانه آسیب های زیادی به مبحث سلامت مردم وارد می کنند
رئیس مرکز بهداشت خاش نيز در ادامه، تصريح كرد: در تامین سلامت اقشار جامعه دستگاه های مختلف و خود مردم دخالت دارند.

منصور خاشی افزود: در حوزه شهرستان خاش اتباع بیگانه آسیب های زیادی به مبحث سلامت مردم وارد می کنند زیرا این اتباع خارجی امورات مهمی مانند عرضه گوشت و میوه و غیره را بر عهده دارند و حتی در مبحث رهاسازی فاضلاب نقش این قشر برجسته است.

انتهای پیام/
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب: 451422
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *