۰

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در خودروی خاموش در فرانسه

بنابر اعلام رسانه‌های محلی فرانسه، این کشور علاوه بر اینکه مکالمه در حین رانندگی را منع کرده، در قانونی جدید تصویب کرده است، رانندگان حتی در زمان خاموشی خودرویشان حقّ مکالمه با تلفن همراه را ندارند.
ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در خودروی خاموش در فرانسه
به گزارش سرویس خواندنی ها تفتان ما،بنابر اعلام رسانه‌های محلی فرانسه، این کشور علاوه بر اینکه مکالمه در حین رانندگی را منع کرده، در قانونی جدید تصویب کرده است، رانندگان حتی در زمان خاموشی خودرویشان حقّ مکالمه با تلفن همراه را ندارند. 
اخبار محلی حاکی از آنست که بر اساس این مصوبه جدید، توجه نکردن به این قانون تازه وضع شده از سوی رانندگان منجر به ابطال گواهی رانندگی آنها خواهد شد. 
به گفته روزنامه فرانسوی «Le Figaro»، دادگاه عالی فرانسه نیز در حمایت از خواسته مقامات پلیس راهنمایی و رانندگی این کشور اعلام کرده است: رانندگان حتی در زمان خاموشی خودرو تا زمانی‌که اتومبیل خود را در پارکینگ تعیین شده پارک نکنند، حق استفاده از تلفن همراه را نخواهند داشت. 
بنابر اعلام دادگاه عالی فرانسه، تنها استثناء این قانون برای رانندگانی است که تصادف کرده‌ یا دچار حادثه شده‌اند. 
همراه داشتن مثلث هشدار، ژاکت رفلکس و زنجیر چرخ (در جاده هاى برفى)، بستن کمربند ایمنى برای تمام سرنشینان، ممنوعیت استفاده از هر وسیله براى تشخیص مکان دوربین‌هاى کنترل سرعت و عدم نشستن بچه‌های زیر 10 سال در صندلی جلو از قوانین اجباری رانندگی در فرانسه است. 
پلیس راهنمایی و رانندگی فرانسه تمام این اقدامات را تنها به منظور کاهش آمار تصادفات انجام داده است. 
انتهای پیام/
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: 451856
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *