۰

نقش موثر داروسازان در کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها/ استفاده از منابع مالی بیمارستان‌ها برای اشتغال داروسازان

رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: از آنجا که در حال حاضر در دولت منع استخدام وجود دارد در نظر داریم برای اشتغال داروسازان بیمارستانی از شرکت‌هایی استفاده کنیم که آنها داروسازان را در بخش‌های مختلف به کار گیرند.
نقش موثر داروسازان در کاهش هزینه‌های بیمارستان‌ها/ استفاده از منابع مالی بیمارستان‌ها برای اشتغال داروسازان
به گزارش سرویس بهداشت و سلامت تفتان ما،غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص وضعیت و سیاست وزارت بهداشت برای جذب داروسازان در بیمارستان‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر در تمام بیمارستان‌های کشور وجود داروسازان بیمارستانی باید به عنوان یکی از پایه‌های تیم سلامت شناخته شود. به دلیل اینکه در بیمارستان‌ها و اتاق‌های عمل گردش دارویی از حجم بالایی برخوردار بوده که لازم است بر این امر نظارت صورت گیرد.
وی افزود: همچنین باید برای تأمین این داروها تدارکاتی انجام شود. باید توجه داشته باشیم به هر میزان که آمار تخت‌های بیمارستانی افزایش پیدا می‌کند لازم است به همان نسبت تعداد داروسازان موجود در بیمارستان افزایش یابد.
رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص مکانیسم جذب داروسازان بیمارستانی توضیح داد در گذشته برای اشتغال داروسازان در بیمارستان‌ها صرفاً از مکانیسم استخدام استفاده می‌شد اما در حال حاضر به دنبال آ‌ن هستیم که اشتغال این افراد به صورت استخدام نباشد و از شرکت‌هایی کمک بگیریم که خود آنها این داروسازان را به کار گیرند و از آنها در بخش‌های مختلف استفاده کنند.
اصغری در ادامه گفت: در حال حاضر دولت منع استخدام دارد و نمی‌خواهد هزینه‌های خود را افزایش دهد اما می‌توان منابع درآمدی و گردش مالی که در بیمارستان‌ها وجود دارد را طوری طراحی کرد که بتوانیم پرداخت حقوق همکاران داروساز را انجام بدهیم و در حال حاضر ما در حال بررسی این موضوع هستیم.
رئیس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: بیمارستان‌ها به دلیل اینکه استفاده از داروسازان بیمارستانی می‌تواند به کاهش هزینه‌های آنها کمک کند از این طرح استقبال کرده‌اند.
انتهای پیام/
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: 451939
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *